Cellulit - sama walczę

Masaże
Masaże, poprawiają krążenie krwi i limfy, przez co pozwalają na usuwanie gromadzące się w komórkach toksyny i tłuszczów. Działają również na tkankę podskórną i skórę pomagając w utrzymaniu jędrności. Sama możesz sobie robić masaż np. podczas kąpieli. Możesz korzystać z peelingu lub użyć szorstkiej myjki, a do wody dodać preparaty jak np. Wyszczuplający olejek eteryczny. Później wmasuj zakupiony środek na cellulit.

Innym sposobem na masaż, który sama możesz wykonać to tzw. metoda szczypankowa. Polega ona na chwytaniu skóry kciukiem i palcem wskazującym (uszczypnięcia) i odciągnięciu jej do góry. Taki sposób ma takie same właściwości lecznicze jak masaż wykonywany przez osoby z kwalifikacjami.

W sklepach można dostać specjalne elektryczne aparaty do masażu, które pozwalają rozbijać komórki tłuszczowe. Zaopatrzone są w różne końcówki niekiedy z wypustkami lub gładkie. Używanie ich nie jest trudne należy docisnąć do ciała i wykonywać okrężne ruchy. Uda masuje się od dołu do góry. Droższe aparaty chwytają fałd skóry między wałki i masują go w specjalnej komorze.


Kąpiele
Można stosować też różnego rodzaju kąpiele ujędrniające. Podczas kąpieli w wannie z letnia woda (36-37°C) dodaje się wyszczuplające olejki eteryczne (kilka kropli rozmarynowego, jałowcowego, pomarańczowego bądź cytrynowego). Można dodać sól kuchenna (ok. 3-4 garści na wannę), ponieważ ma takie samo działanie. Do stosowania solnych peelingów zmieszaj sól z oliwą i wyszoruj papką ciało. Można użyć specjalne sole kąpielowe. Jeżeli nie masz wanny możesz wykorzystać natrysk jako bicze wodne, czyli intensywny masaż (rozbija tkankę tł.). Można je stosować codziennie przy kąpieli. Na zmianę puszczaj raz strumień ciepłej, raz zimnej wody. Po skończeniu kąpieli zrób sobie masaż kostkami lodu.

Ćwiczenia fizyczne
Najbezpieczniejszym sposobem walki z cellulitem są ćwiczenia. Systematyczne ćwiczenia lub uprawianie jakiegoś sportu, który lubisz np. Taniec, pływanie, tenis, jazda na rowerze, siłownia dla kobiet, aerobik i stretching. Poprawia to krążenie i napięcie mięśni, natomiast utrudnia gromadzenie się tłuszczu i wody w tkankach podskórnych. Powinnaś regularnie gimnastykować (intensywna praca mięśnie nóg, biodra i brzucha) się w domu codziennie rano, a uprawiać wybrany sport 2-3 razy w tygodniu.

Dieta
Bez względu na to czy masz nadwagę czy też nie, stosuj wspomogająco błonnik. Błonnik działa wspomagająco i pozwala utrzymać prawidłową przemianę materii. Warto również przestrzegać wskazówek prawidłowego odżywiania.

Menu główne

O stronie WWW

Na stronie tej zamieszczam informacje, które pomogły mi walczyć z cellulitem. Mam nadzieję, że wiedza ta przyda się także innym. Zapraszam na główną stronę Schorzenia.info


Design downloaded from Free Templates - your source for free web templates