Cellulit - gabinety kosmetyczne

Gabinety kosmetyczne prześcigają się w ofertach. Proponują likwidację złogów tłuszczu, a przede wszystkim odnowę biologiczną (usuwają toksyny). Jednak nie należy oczekiwać po samych zabiegach całkowitego pozbycia sie cellulitu. Trzeba stosować jeszcze inne metody np. ćwiczenia, diety czy kremy. Wtedy wygrasz tę walkę, wygładzisz skórę i zmniejszysz nawet o kilka centymetrów talię lub obwód ud.
 
Zanim wybierzesz się do gabinetu należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegów.


Przeciwwskazania:
  • alergie
  • ciąża
  • cukrzyca
  • choroby zakrzepowe
  • żylaki
  • nowotwory
  • choroby serca i tarczycy
  • schorzenia neurologiczne

Kuracje specjalne
Salony kosmetyczne proponują specjalne kuracje, silnie działające preparaty w ampułkach. Ich moc polega na większym stężeniu aktywnych substancji. Tzw. Mezoterapia czyli zabieg polegający na wstrzykiwaniu pod skórę preparatu, pozwalającemu na cyrkulację krwi i limfy. Polecany osobom z problemami krążeniowymi (cena ok 150 zł.).
 

Body wrapping
Bardzo dobre i skuteczne są też ciepłe okłady z leczniczego błota lub alg (można kupić w drogerii). Część tych preparatów miesza się z wodą do uzyskania konsystencji papki, później nakłada się ją na zmienione miejsca na ciele. Później należy okryć to przezroczystą folią. Wszystkie te czynności maja na celu poprawić krążenie i metabolizm. Takie środki szybciej przenikają i działają intensywniej. Papkę zmywa się po ok pół godzinie (kąpiel lub natrysk).
 
Drenaż limfatyczny
Wykonywany ręcznie lub specjalnym urządzeniem. Może brzmi to groźnie, ale w rzeczywistości jest to masaż (impulsów elektrycznych) ciała przez specjalny kombinezon. Taki drenaż stymuluje limfę metodą ugniatania i pompowania ręcznego (w kierunku węzłów chłonnych).
 
Ssąca pompa masującą
Wykorzystuje się tutaj masażu pompą ssącą. Wytwarzane podciśnienie w bańce wsysa skórę. Poprawia to krążenie krwi i limfy. Przy dużej bolesności stosuje się odpowiedni żel.
 
Endermologia
Działanie podobne do wyżej omówionego drenażu. Zabieg wymaga założenia kombinezonu, później przykłada się 2 rolki, które wałkują skórę równocześnie w kilku kierunkach. Z kolei rolki umieszczone są w hermetycznej komorze z nadciśnieniem. Zabieg ujędrnia skórę oraz działa przeciwobrzękowo.
 
Terapia ultradźwiękami (cellululopoliza)
Wykonuje się masaż falami ultradźwiękowymi o wysokiej częstotliwości. Działanie jest dosyć głębokie w głąb tkanki. Takie oddziaływanie pomaga pozbyć się tłuszczu z komórek. (cena ok 60-100 zł za 30 minut.)
 
Krioterapia
Metoda wykorzystująca działanie niskiej temperatury. Bezbolesna, wnika do tkanki podskórnej rozbijając tłuszcz. Poprawia ukrwienie oraz ujędrnia skórę.

Elektrolipoliza
Rozbijanie prądem grudek tkanki tłuszczowej. Metoda ta nie należy do bezbolesnych (ok 5 sesji aby zobaczyć wynik). Cena ok 30-50 zł.
 
Pressoterapia
Wykorzystuje się metodę leczenia przez ucisk, pomaga to na rozbijanie tłuszczu o zrywaniu tkanki łącznej, która poprzerastała komórki tłuszczowe.
 
Liposukcja
Odsysanie tłuszczu
 
Masaże
Porządnie wykonany masaż (pobudzający obieg limfy) ma znacznie większy wpływ na usunięcie cellulitu niż kosmetyki. Ponieważ limfa nie ma swojej pompy (tak jak krew - serce) konieczny jest ruch wymuszający obieg limfy. Masaże wymuszają właśnie ten obieg limfy, która oczyszcza (jednoczesnie zasilając) tkanki organizmu. Dobry masażysta może znacząco pomóc w walce z cellulitem posługując się wyłącznie oliwką do masażu. 

Menu główne

O stronie WWW

Na stronie tej zamieszczam informacje, które pomogły mi walczyć z cellulitem. Mam nadzieję, że wiedza ta przyda się także innym. Zapraszam na główną stronę Schorzenia.info


Design downloaded from Free Templates - your source for free web templates